دانلود رایگان کتاب آس و پاس ها از جورج اورول


دانلود رایگان کتاب آس و پاس ها از جورج اورول

معرفی رمان آس و پاس ها

در این کتاب که اولین بار در 1933 منتشر و تا سال 1982 مکرر تجدید چاپ شده است زندگی مشقت بار و فقر دلخراش طبقات محروم لندن و پاریس با قلم موشکافی توصیف شده است (این اولین اثر نویسنده با نام مستعار جورج اورول و چنان او را به این نام مشهور کرد که تا آخر عمر جز اطرافیان نزدیک کسی نام حقیقی وی را نمی‌دانست).

شاید خواندن این اثر ساده و خالی از هرگونه عبارت پردازی از دو جهت مفید و با ارزش باشد. زیرا اولاً نشان می‌دهد که در اوج استعمار انگلیس و فرانسه، که آفتاب در سرزمین‌های آنان غروب نمی‌کرد، با اینکه ثروت تمام مستعمرات برای خرج شدن در خود انگلیس و فرانسه به غارت می‌رفت چه مردمان محروم و فقیری در آن دو کشور وجود داشته و چگونه با زندگی نکبت بار و طاقت فرسا و غیرانسانی دست به گریبان بودند. ثانیاً این کتاب نمایانگر نقطه آغاز تحول و انقلاب فکری جورج اورول است که با دیدن ستمگری‌های دولت استعماری از آنان روگردان شد و به سوسیالیسم و طرفداری از طبقه محروم اجتماع رو آورد.

اما جرج اورول گرچه سوسیالیست و طرفدار و مدافع طبقه محروم است، هرگز با کمونیسم سرآشتی ندارد و مخالف سرسخت این مرام به شمار می‌آید. خمیر مایه دو کتاب عمده او نام های قلعه حیوانات و 1984 (که هردو به فارسی ترجمه شده‌اند) در مخالفت با رژیم ذکور است.

به منظور نمایاندن قدرت تخیل و آینده نگری جورج اورول ذکر این نکته جالب توجه است که دیوید گودمن، زیست شناس روانکاو و آینده شناس آمریکایی طی مقاله ای که در فصل مربوطه "آینده" در سالنامه آمریکایی به چاپ رسیده است می‌نویسد جورج اورول در کتاب 1984 بالغ بر 137 مورد علمی و سیاسی پیش بینی کرده که تاکنون 100 مورد آن‌ها به واقعیت پیوسته و جامه عمل پوشیده است.

برای دانلود اینجا کیک کنید


مطالب مرتبط

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سایت سید محمد جواد حسینی است. || طراح قالب avazak.ir